Hogyan érdemes motivációs levelet írni?
Sok helyen szoktak kérni az önéletrajz mellé motivációs levelet is. Hogyan érdemes hozzáfogni? Mutatjuk.
Sok helyen szoktak kérni az önéletrajz mellé motivációs levelet is. Hogyan érdemes hozzáfogni? Mutatjuk.
A motivációs levél műfajával legtöbben az első munkátok megpályázásakor találkoztok majd először, de néhányan már az egyetemi felvételinél sem tudják elkerülni, hogy kísérőlevelet írjatok, ugyanis egyes felsőoktatási intézmények kérhetik, hogy csatoljatok ilyen dokumentumot a jelentkezésetekhez. Éppen ezért, most összegyűjtöttünk néhány gyakori hibát, ami legtöbbször buktató lehet egy motivációs levélben.
A munkáltatók sokszor kísérőlevelet vagy más néven motivációs levelet is kérnek az önéletrajz mellé, így pályakezdőként biztos, hogy fogtok találkozni ezzel a műfajjal. De milyen szabályokra kell odafigyelnetek? Mitől lesz jó egy motivációs levél, és hogyan tűnhettek ki a tömegből? Most összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot.
Hamarosan véget ér a tavaszi felvételi ügyintézési időszak. Ne feledjétek, hogy ha még nem töltöttetek fel minden dokumentumot, akkor már csak pár napotok maradt. Most összeszedtük azokat a papírokat, amiket külön kérhetnek az egyetemek.
Már csak egy hónap van a hiánypótlási időszakból. Fontos, hogy sok felvételizőnek külön dokumentumokat is fel kell töltenie a jelentkezéséhez. De milyen papírokat kérhetnek az intézmények? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Hamarosan újra fontos dolga lesz a felvételizőknek, hiszen kezdődik a tavaszi ügyintézési időszak. De milyen dokumentumokat kérhetnek az intézmények a jelentkezőktől? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Ugyan a jelentkezési időszak véget ért, a felvételizőknek még sok dolguk lesz a következő hónapokban. Milyen dokumentumokat kérhetnek az intézmények a jelentkezőktől? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
A WMN cikkében olvasható az a motivációs levél - pontosabban antimotivációs levél -, amit az idei középszintű magyarérettségi feladatán felbuzdulva írtak a BKK-nak, miután ma reggel leállt a hármas metró, némi idegeskedést csempészve az érettségizők reggelébe.
Elküldted az önéletrajzodat és a motivációs leveledet a kiszemelt cégnek, de se kép, se hang? Van esély arra, hogy a másik fél hanyag, de még valószínűbb, hogy benned van a hiba - írja a Jobline.
Elgépelés, széttöredezett sorok, rossz linkek vagy hanyag mondatok jellemzik a legtöbb jelentkezést. Új állást találni persze nem könnyű, és legtöbbször csak korlátozott idő áll rendelkezésünkre, ezért a nagy sietségben csupán egy gyors megjegyzést mellékelünk az önéletrajzukhoz, mindennemű értékes gondolat nélkül - írja a Jobline.
Ha jelentkeztek egy-egy állásra vagy gyakornoki pozícióra, gyakran kérnek motivációs levelet és persze önéletrajzot. A HR-esek összeállítottak egy listát azokról a kifejezésekről, amiket jó, ha kerültök.
Régóta kerestek állást, de még mindig nem tudtatok elhelyezkedni? Lehet, hogy rossz az önéletrajzotok, a motivációs leveletek, vagy vállalhatatlan a Facebook-profilotok?
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.